logo

سرور مجازی vps چیست ؟

سرور مجازی

 

 

VPS یا سرور مجازی مخفف کلمه لاتین  ( Virtual Private Server ) یک ماشین مجازی است که توسط خدمات میزبانی اینترنت ارائه می گردد.یک سرور مجازی یا VPS ( وی پی اس ) سیستم عامل مجزایی برای خود دارد و مشتریان دسترسی Superuser به آن سیستم عامل را دارند در نتیجه آنها می توانند هر نرم افزار دلخواهی را بر روی آن سرور نصب نمایند. از جهات گوناگونی سرور مجازی را می توان عملاً معادل سرور اختصاصی و فیزیکی دانست با این تفاوت که این نوع سرور ها بسیار ساده تر ایجاد و تنظیم می گردند. سرور های مجازی قیمت های بسیار ارزانتری از سرورهای اختصاصی معادل خود را دارند اما با توجه به اینکه در سرور مجازی، سخت افزار فیزیکی این سرور با سایر VPS و سرورهای مجازی تقسیم می گردد، کارآیی آنها ممکن است کمی پایینتر باشد و می تواند به میزان استفاده سایر سرورهای مجازی آن سخت افزار وابسته باشد.

 

هاستینگ و میزبانی سرور مجازی

 

شرکت های متعددی خدمات میزبانی سرور مجازی و یا میزبانی سرور اختصاصی را به عنوان بخشی از خدمات میزبانی وب ارائه می دهند. البته خدمات سرور مجازی در کشور ما در بسیاری از شرکت ها به صورت Self managed یا Unmanaged ارائه می گردد که بدین معناست که مدیریت سرور مجازی ارائه شده به طور کلی به عهده خود کاربر و مشتری بوده و شرکت میزبانی کننده این سرور هیچ مسئولیتی در قبال مدیریت آن سرور ندارد. از انواع دیگر خدمات سرور مجازی می توان به هاستینگ یا میزبانی نامحدود اشاره نمود که به این صورت می باشد که در این نوع خدمات سرور مجازی نامحدود کاربر محدودیتی در میزان انتقال اطلاعات ( مصرف پهنای باند ) ندارد. که البته در جهان معمولاً این نوع هاستینگ نامحدود با پهنای باندهای  ۱۰Mbit/s, 100 Mbit/s or 1000 Mbit/s ارائه می گردد. و این به معناست که کاربر عملاً در صورت بهره مندی از پهنای باند ۱۰Mbit/s قادر به انتقال ۳٫۳۳ ترابایت اطلاعات در ماه خواهد بود و کاربر می تواند تا آخرین حد پهنای باند اختصاص داده شده، به انتقال اطلاعات بپردازد. البته در سرور مجازی پهنای باند نیز به صورت اشتراکی ارایه می شود ، در نتیجه می توان گفت استفاده از این سرویس به معنای پذیرفتن سیاست های مصرف صحیح از امکان پهنای باند نامحدود نیز خواهد بود.

 

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد سرورهای مجازی کیاهاست و خرید این سرویس می توانید با بخش فروش کیاهاست با شماره تلفن 38224226 - 071 و یا از این لینک اقدام به سفارش سرویس و تحویل آنلاین فرمایید .

kiahost.com
kiahost.com
kiahost.com
kiahost.com
kiahost.com
kiahost.com
kiahost.com